Hizmetlerimiz

Joyfitness sistemi interval egzersize dayalı bir antrenman şeklidir. Günümüzde teknolojik gelişimin hızlanığı bunun sonucu hareket etme alışkanlığımızın her geçen gün azaldığı bir dönemde günde sadece 40 dakikanızı ayırarak,metabolizmanızı daha fazla hızlandırarak, doğrudan nabız kontrolüyle ilişkili egzersiz şiddetinin arttığı ve azaldığı bir üyelik programıdır. Bu antrenman programı ile kısa zamanda dayanıklılığınızın nasıl arttığına ve yağlarınızın nasıl yandığına sizde şaşıracaksınız…

Gündüz 12:00/17:00 saatleri arasında reformer pilates ile "sağlıklı ve fit kalmak için herkes spor yapmalı"diyerek uygun fiyatlı yeni birsistem geliştirdik . İster ev hanımı olun,ister öğrenci ya da Öğle tatilini değerlendirmek isteyen bir çalışan… Bu program ile herkes Joyfit te buluşacak…

Pilatesin amacı; duruş bozukluklarını, kas, eklem, omurga problemlerini, stresten kaynaklanan ağrıları gidermek ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek olarak tanımlanabilir. Bilgisayar başında uzun süre oturanlarda en sık rastlanan, bel ve boyun fıtıkları, eklemlerde kireçlenme, fazla mouse kullanımının bilek ve ellerde sebep olduğu karpal tünel sendromu, boyun düzleşmeleri, hareketsizliğe bağlı kilo artışı, dolaşım bozuklukları gibi rahatsızlıklar pilates yaparak en aza indirgenebiliyor, hatta tamamen giderilebiliyor. Pilates omurgayı ve omurgaya destek veren kasları güçlendirerek zorlanmayı ve sakatlanma riskini azaltıyor, duruşu düzeltiyor, bel ağrısını azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor ve bel ağrısının tekrarını önlüyor. Pilates klavye başında uzun süre kalmaktan kaynaklanan problemlere etkili çözümler sunarken, aynı zamanda günün stresinden de uzaklaşmaya yardım ediyor.

Reformer pilates, özel tasarlanan bir aletle uygulanan, vücudunuzun esnemesini, güçlenmesini ve kaybettiğiniz enerjiyi size geri kazandırarak zinde kalmanızı sağlayan egzersiz hareketleridir. Reformer pilates aleti, yer çekimi kuvvetinin etkisini azaltarak bu tür hareketleri çok daha rahat uygulamanızı sağlar

Hamilelik sürecinde anne adayları fiziksel, hormonal ve psikolojik açıdan birçok değişiklik yaşadığı uzun bir süreçten geçerler. Annenin kas ve iskelet sisteminde büyüyen bebeğin ağırlığı ile birlikte birtakım değişiklikler meydana gelir. Hamilelik boyunca bebeğin ağırlığının rahime yaptığı bası ve yerçekiminin etkisiyle pelvis tabanı yaklaşık 2.5 cm aşağıya çöker. Annede bel ve sırt ağrıları görülebilir. Doğum sırasında ve sonrasında anne adayları için pelvik taban kasları başta olmak üzere bel ve sırt kaslarını kuvvenlendirmeye ve esnetmeye yönelik birçok güvenli egzersiz bulunmaktadır.
Faydaları;
- İçerdiği nefes egzersizi sayesinde gevşeyen ve uzayan karın kaslarının çok daha çabuk güçlenip, toparlanmasını sağlar.
-Anne adaylarının vücutta artan endorfin hormonu sayesinde kendilerini hem fiziksel olarak hem psikolojik olarak daha rahat ve kuvvetli hissetmelerini sağlar.
-Anne adayı, yaptığı egzersiz sayesinde uykuya daha çabuk dalar, gününü zinde ve motive şekilde geçirir.
- Hormonların etkisiyle zayıflayan göğüs kaslarının kuvvetlenmesini sağlar.
- Gebelikte ve sonrasında oluşan idrar kaçırma problemleri ortadan kalkar.
- Hamile kadınların karın kaslarını güçlendirir ve denge-konsantrasyon kontrolünü arttırır bu şekilde anne adayı normal doğuma daha iyi konsantre olur.
Doktorunuz izin verdiği sürece, gebeliğin 12. ve 16. haftaları arasında pilates egzersizlerine başlayabilir, ortalama olarak haftada 2 veya 3 defa doğumunuza kadar güvenle devam edebilir, hamileliğinizi daha mutlu ve konforlu hale getirebilirsiniz.

Klinik Pilates, kişinin omurga sağlığını düzeltmek, kas iskelet sistemi ile ilgili hastalıklardan (skolyoz ve kifoz gibi omurga sorunları, kas ağrıları ve spazmları, kas romatizması, fibromiyalji sendromu, bel ve boyun fıtıkları, donuk omuz, omuz eklemi, kas ve tendon yaralanmaları, menüsküs, ön çapraz bağ yaralanması v.b gibi diz problemleri, kalça problemleri, ayak-ayak bileği sorunları v.b.) korumak ve tedavi etmek amacıyla uygulanan kişiye özel egzersizler bütünüdür. Aynı zamanda klinik pilates, duruş bozukluklarından eklem ağrılarına, kronik bel, boyun ve sırt ağrılarına, duruş bozukluğu ile ilişkili birçok iç organ problemlerine, solunum sıkıntısına yol açan hastalıklara (astım v.b) kadar birçok rahatsızlığın tedavisinde büyük öneme sahiptir.

Duruş bozukluklarının çocukluk cağında görülme oranı % 15 -% 20 iken bu oran ilkokul çağına gelindiğinde % 70 lere kadar yükselmektedir. Kassal gelişim süreçleri yavaşlayan,kas guçleri azalan bunun sonucunda duruşu bozulan fiziksel aktivite yapma kapasiteleri azalan sağlıksız bir nesil ortaya çıkmaktadır. Çocuklar çoğunlukla vücutlarının tam anlamıyla farkına varmazlar. Çocuklar pilates ile zamanla vücutlarının farkına varıyor ve kas kuvvetleri artıyor. Pilatesi düzenli yapan çocuklarda duruş bozuklukları engellenebilir, nefes egzersizleri sayesinde yaşadıkları süreçler(ergenlik)- çok daha uyumlu geçilebilir ve kendilerine olan güvenleri artar. Konsantrasyon bozukluğu ve hiperaktiflik çeken çocuklarda Pilates sayesinde önemli gelişmeler görülmektedır. Pilates yardımı ile çocuklarınızda huzurlu bir uyku ve iletişim rahatlığının da yerleştiğini görebilirsiniz. Özellikle obezite sorunu yaşayan çocuklarda pilates son derece etkili bir yöntem olmaktadır.

Postür analizinde, ağrı ve rahatsızlığa neden olan ya da olabilecek herhangi bir dengesizlik olup olmadığını görmek için statik duruşunuza bakılır. Kaslarınızın ve eklemlerinizin birlikte ne kadar iyi çalıştığına ve düzeltilebilecek dengesizliklerin olup olmadığı kontrol edilir. Vücudunuzun nasıl hareket ettiği araştırılır. Oluşabilecek anormalliklerin engellenmesini ve mevcut durumdaki dengesizliklerin altta yatan nedenlerini de göz önüne alarak, tedaviye veya egzersiz programlarına yol göstermeyi amaçlar.

TRX; kendi vücut ağırlığınızla yerçekimine karşı çalışma metoduna dayanan, gerçek fonksiyonel gücün, esnekliğin ve dayanıklılığın arttırılmasını sağlarken; istediğiniz sıklıkta ve yoğunlukta yapabileceğiniz yüzlerce egzersiz türünü sunan bir sistemdir. TRX; profesyonel sporcuların yanı sıra formunu korumak, fitness antrenmanlarını en güvenilir ve hızlı şekilde geliştirmek isteyen herkes için idealdir.
TRX ile yapılan antrenman;
• Kas dayanıklılığınızı arttırırken aynı zamanda kardiyovasküler nitelikte bir antrenman olanağı sunar,
• Hızlı, pratik ve aynı zamanda verimli total-body (tüm vücut) antrenmanı sağlar,
• Sağlam bir core bölgesi (karın yapısının) gelişmesine yardımcı olur.
TRX ile yapılan antrenmanlar size hem eğlenceli hem de çok yönlü hareket imkanı sunduğundanderslerden aldığınız keyif de oldukça fazla olacaktır. Yapılan tüm hareketler aynı pilates de olduğu gibi kişilere göre, yaş sınırlaması olmadan ayarlanabilir ve başlangıç, orta ve ileri seviye dersler yapılabilir.

Fonksiyonel antrenmanlar, vücudun işlevsellik kazanmasını amaçlayan hareketlerden oluşan bir antrenman şeklidir. Bu antrenmanlar, tüm vücudu çalıştıracak hareketleri kapsayan ve bunları değişik amaçlarla peş peşe yaptıran, değişik yoğunluktaki ve süredeki antrenmanlardır. Bir antrenman, fırlatma, itme, çekme, çömelme, zıplama, ivmelenme hareketlerini değişik sıralarda, tekrar ve zorluklarda bir araya getirir. Zorluk seviyesi kademeli olarak artırılan bu antrenman programı sayesinde sporcu, daha hızlı, daha esnek, daha dengeli ve daha dayanıklı hale gelir. Kaslar arasındaki uyum artar ve hareketler daha koordinasyonlu şekilde yapılabilir ve tabii ki sakatlık riski azalır. Bu antrenmanlar, kişinin spor geçmişine, anlık kondisyon, esneklik ve kas gücüne bakılarak özelleştirilebilir. Her hareketin, farklı zorluk düzeylerinde birkaç kombinasyonu vardır. Yeni başlayanlar, vücut ağırlıklarıyla sınırlı sayıda kombinasyondan oluşan antrenmanlarla ısınabilirler. İleri düzeydekiler ise daha çeşitli hareketlerle, ekstra ağırlık kullanarak, sabit olmayan zeminlerde (pilates topu üzerinde gibi), çok daha fazla tekrarla ve setler arası çok daha az dinlenmeyle antrenmanlarını tamamlayabilirler.

Zumbanın. Kelime anlamı hızlı hareket etmektir. Zumba içerisinde birçok dans barındıran bir spordur. Latin dansları eşliğinde yapılan salsa, hip- hop, mambo, samba ve oryantel gibi farklı dansları barındıran bir fitness programıdır. Zumbanın temel amacı; eğlenerek maksimum seviyede kalori yakmaktır.. , kardiyovasküler bir egzersiz olması nedeniyle kalbinizi güçlendirir, kilo kontrolünü destekler, sıkılaşmanızı ve kas oranınızı artırmanızı sağlar, bel, karın ve bacakları kuvvetlendirir, zıplama-sıçrama egzersizleri sizi kemik erimesinden korur. Tüm bunların yanı sıra stres ve öfkenizi kontrol altına almanızı olanak verir. Sizi daha aktif, hareketli ve daha mutlu hissettirerek, kıvraklığınızı artırtırıp, güzel bir fiziğe sahip olamanızı sağlar.

Kick Box sporu, farklı tekniklerin içinde yer aldığı bir savunma sporudur. Tamamen iki farklı spor olan Karate ve Muay Thai’nin bir araya gelmesi sonucunda oluşturulmuştur. Güce ve teknik bilgiye dayanan bir dövüş sporudur. Güce dayalı olan bu sporda, tekniği ne kadar iyi öğrenir ve gücünüzü o teknik üzerinde yoğunlaştırırsanız o kadar başarı sağlamanız mümkün olacaktır. Tekme, yumruk, diz ve dirsek darbeleri ilk birkaç ay içerisinde sporcuya öğretilir. Daha sonra, teknik ve taktik antrenmanlara geçilir. Kick Box'un sadece saldırı sporu olmadığı; saldırı ve savunmanın aynı dozajda ve aynı konsantrasyonla yapılması gerektiği uygulamalı olarak gösterilir.

Kısa bir tanımla Yoga;, fiziksel ve zihinsel iyilik halini artırmak için nefes almaya odaklanan bir egzersiz şeklidir. Stresi azaltmak, sağlıklı kalmak, güç ve esnekliği artırmak için tasarlanmış bir dizi hareket, nefes egzersizleri ve meditasyon içerir. Amacı zihin ve bedende farkındalık ve uyum sağlamaktır. Eski bir gelenek olan yoga pratiği birçok zihinsel ve fiziksel fayda sağlar. Kasları güçlendirir, solunum sistemini ve kalp sağlığı destekler, bağımlılık tedavisine yardımcı olur, stres, kaygı, depresyon ve kronik ağrıları azaltır, uyku düzenlerini iyileştirir, yaşam kalitesini arttırır. Kendimizi olduğumuz gibi kabul etmenin, en güzel yollarından biridir.